Úvodní strana » Blog » Jak pronajímat

Jak pronajímat

V této sekci sdílíme praktické rady a tipy týkající se pronájmu Vaší nemovitosti.

Co je dobré si pohlídat, jak je to správně a na co určitě nezapomenout... :)

 • 5 tipů, jak na propagaci bytu k pronájmu

  4. 10. 2023

  Chystáte se pronajímat byt a hledáte ideálního nájemce? Chcete, aby o vašem nabízeném bytě vědělo co nejvíce potenciálních nájemníků? Podívejte se na naše tipy, jak vyzrát na propagaci pronájmu, ať váš inzerát neupadne do hlubin dalších tisíců nabídek. Dostaňte svůj byt do popředí zájmu!

 • Co obnáší pronájem bytu studentům

  6. 9. 2023

  Chystáte se pronajímat byt, který je dispozičně i lokalitou vhodný pro studenty? Přemýšlíte, zda studentský pronájem skýtá nějaké výhody oproti pronájmu např. rodině s dětmi? O pronájem bytu studentům se budete muset více starat, přinese vám to ale mnohá pozitiva.

 • Garantovaný nájem a jeho výhody

  2. 8. 2023

  Pronajímáte, nebo se chystáte pronajímat byt a trápí vás otázky, jak svou investici správně spravovat, aby vám přinesla očekávaný pasivní příjem? Na jedné straně vždy stojí vidina renty, na té druhé papírování, hledání ideálního nájemce, péče o váš investiční byt, pojištění, legislativa a další záležitosti, na které je potřeba myslet. Zajímá vás, jak získat garantovaný nájem bez starostí?

 • Pojištění nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti

  1. 11. 2023

  Pronajímáte byt a přemýšlíte, zda se vám vyplatí investovat do odpovídající pojistné ochrany? Ptáte se, co a jak v takovém případě pojistit? Podívali jsme se na zoubek pojištění nemovitosti, domácnosti i odpovědnosti a máme pro vás chytrý přehled všech podstatných náležitostí i úskalí.

 • Běžné opotřebení bytu a vybavení

  1. 11. 2023

  Každý užívaný byt časem vykazuje známky opotřebení. Ať už jde o novou malbu, podlahu nebo výměnu topných těles, pravidelné opravy a revize bytu jsou zkrátka nezbytností. Do jaké míry spadají úpravy bytu do kompetence pronajímatele a kdy si naopak řeší opravy sám nájemník? Připravili jsme pro vás stručný návod, jak situaci řešit.

 • Jak ukončit pronájem bytu?

  24. 4. 2022

  Nastaly ve vašem životě okolnosti, kvůli kterým jste nuceni předčasně ukončit nájemní smlouvu? Přemýšlíte, jaký postup při ukončení nájemního vztahu zvolit? Aby pro vás byla situace přehlednější, sepsali jsme jednotlivé důvody, podmínky a lhůty pro ukončení pronájmu bytu krok za krokem.

 • Na co se zaměřit při kontrole nájemního bytu?

  16. 3. 2022

  Kontrola nájemního bytu je nezbytnou součástí vztahu mezi pronajímatelem a nájemcem. Vedle podstatných věcí můžete při kontrole probrat s nájemníky také sousedské vztahy a plány ohledně bytu a bydlení do budoucna. Na co se zaměřit a jak podpořit kladný nájemní vztah?

 • Vyúčtování spotřeby energií u pronájmu bytu

  26. 2. 2022

  Pronajímáte byt a přemýšlíte, zda je výhodnější přepsat spotřeby energií na nájemce, nebo je zahrnout do nájemného? Jaké povinnosti má pronajímatel vůči nájemci, pokud jsou zálohy na spotřebu energií součástí nájemného? Podívejte se na naše tipy, jak na vyúčtování spotřeby energií u pronájmu.

 • Kauce: pomocník i strašák nájemního vztahu

  15. 1. 2022

  Kauce je vratná finanční záloha, kterou poskytuje nájemník pronajímateli. Proč může být kauce dobrým oboustranným pomocníkem v nájemním vztahu a jaká práva a povinnosti se k ní vztahují? Ať už přemýšlíte, jak pronajímat byt bez zbytečných rizik, nebo si jako nájemník chcete ujasnit vše potřebné, podívejte se na náš souhrn všech benefitů i úskalí nájemní kauce.

 • Krátkodobý vs. dlouhodobý pronájem: Co se víc vyplatí?

  18. 10. 2021

  Chystáte se pronajímat svůj investiční byt a přemýšlíte, zda se vám vyplatí dlouhodobý či krátkodobý pronájem? Obojí skýtá výhody i rizika. Shrnuli jsme pro vás hlavní rozdíly a náležitosti obou typů pronájmů a připravili stručný seznam toho, co budete jako pronajímatel potřebovat.

Kalkulace nájemného

Zadejte prosím údaje potřebné k určení orientační výše nájemného Vaší bytové jednotky.

Pole označená * jsou povinná.

Close