Úvodní strana » Blog » Jak pronajímat

Jak pronajímat

V této sekci sdílíme praktické rady a tipy týkající se pronájmu Vaší nemovitosti.

Co je dobré si pohlídat, jak je to správně a na co určitě nezapomenout... :)

 • Stálý nájem celý rok je snem každého pronajímatele, ale jak ho docílit?

  11. 4. 2024

  Každý současný i budoucí pronajímatel sní o tom, že jeho investice do bytu k pronájmu bude dlouhodobě výnosná. Plán o stálém nájmu však mohou snadno zbortit například neplatiči nájemného nebo neúspěšné hledání nájemce do prázdného bytu. Jak těmto situacím předcházet a zajistit si stálý nájem po celý rok?

 • Pronájem bez realitky, s realitkou nebo s agenturou na správu pronájmů?

  11. 4. 2024

  Stojíte před rozhodnutím, jak efektivně pronajmout svůj byt? Nebo se naopak poohlížíte po podnájmu a zajímá vás, zda je lepší komunikovat s agenturou, nebo napřímo s majitelem a bez realitky? V dnešním článku jsme pro vás shrnuli výhody a nevýhody všech variant, ať se můžete bezpečně rozhodnout.

 • Jak by měla vypadat prohlídka bytu se zájemci?

  11. 4. 2024

  Čekají vás v brzké době prohlídky se zájemci o pronájem vašeho investičního bytu? Chcete být na prohlídky dobře připraveni a strávit užitečný čas při hledání ideálního nájemce? V dnešním článku se dozvíte, jak se na prohlídku připravit a jak by měla probíhat. Nechybí ani tipy ostřílených správců pronájmů, kteří připravují prohlídky bytů na denním pořádku.

 • 5 tipů, jak na propagaci bytu k pronájmu

  4. 10. 2023

  Chystáte se pronajímat byt a hledáte ideálního nájemce? Chcete, aby o vašem nabízeném bytě vědělo co nejvíce potenciálních nájemníků? Podívejte se na naše tipy, jak vyzrát na propagaci pronájmu, ať váš inzerát neupadne do hlubin dalších tisíců nabídek. Dostaňte svůj byt do popředí zájmu!

 • Co obnáší pronájem bytu studentům

  11. 4. 2024

  Chystáte se pronajímat byt, který je dispozičně i lokalitou vhodný pro studenty? Přemýšlíte, zda studentský pronájem skýtá nějaké výhody oproti pronájmu např. rodině s dětmi? O pronájem bytu studentům se budete muset více starat, přinese vám to ale mnohá pozitiva.

 • Garantovaný nájem a jeho výhody

  11. 4. 2024

  Pronajímáte, nebo se chystáte pronajímat byt a trápí vás otázky, jak svou investici správně spravovat, aby vám přinesla očekávaný pasivní příjem? Na jedné straně vždy stojí vidina renty, na té druhé papírování, hledání ideálního nájemce, péče o váš investiční byt, pojištění, legislativa a další záležitosti, na které je potřeba myslet. Zajímá vás, jak získat garantovaný nájem bez starostí?

 • Pojištění nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti

  11. 4. 2024

  Pronajímáte byt a přemýšlíte, zda se vám vyplatí investovat do odpovídající pojistné ochrany? Ptáte se, co a jak v takovém případě pojistit? Podívali jsme se na zoubek pojištění nemovitosti, domácnosti i odpovědnosti a máme pro vás chytrý přehled všech podstatných náležitostí i úskalí.

 • Běžné opotřebení bytu a vybavení

  11. 4. 2024

  Každý užívaný byt časem vykazuje známky opotřebení. Ať už jde o novou malbu, podlahu nebo výměnu topných těles, pravidelné opravy a revize bytu jsou zkrátka nezbytností. Do jaké míry spadají úpravy bytu do kompetence pronajímatele a kdy si naopak řeší opravy sám nájemník? Připravili jsme pro vás stručný návod, jak situaci řešit.

 • Jak ukončit pronájem bytu?

  11. 4. 2024

  Nastaly ve vašem životě okolnosti, kvůli kterým jste nuceni předčasně ukončit nájemní smlouvu? Přemýšlíte, jaký postup při ukončení nájemního vztahu zvolit? Aby pro vás byla situace přehlednější, sepsali jsme jednotlivé důvody, podmínky a lhůty pro ukončení pronájmu bytu krok za krokem.

 • Na co se zaměřit při kontrole nájemního bytu?

  11. 4. 2024

  Kontrola nájemního bytu je nezbytnou součástí vztahu mezi pronajímatelem a nájemcem. Vedle podstatných věcí můžete při kontrole probrat s nájemníky také sousedské vztahy a plány ohledně bytu a bydlení do budoucna. Na co se zaměřit a jak podpořit kladný nájemní vztah?

Kalkulace nájemného

Zadejte prosím údaje potřebné k určení orientační výše nájemného Vaší bytové jednotky.

Pole označená * jsou povinná.

Close