Úvodní strana » Časté dotazy

Časté dotazy

Od klientů jsme zaznamenávali velké množství dotazů, které se zpravidla opakovaly. Vybrali jsme z nich ty nejčastější, na které naleznete níže odpovědi. Pokud si ale raději povídáte než čtete, určitě zavolejte - těšíme se na Vás!

Jak to funguje?

Pro Vás je to velmi jednoduché. Byt si od Vás pronajmeme přímo my a obsazujeme ho spolehlivými nájemníky, které si navíc pojistíme. Vy se tak nemusíte o nic starat. Byt svěříme jen těm nejlepším, pravidelně ho kontrolujeme a staráme se o něj, jako by byl náš vlastní. Od nás máte garantovaný nájem každý měsíc ve stejný den a v plné výši a to i v případě, kdy je byt prázdný nebo podnájemník neplatí. Jsme zkrátka Dokonalý nájemník :). Díky tomu, že se staráme o mnoho bytů, jsme schopni pracovat s náklady velmi efektivně. O byty se starají přímo naši pracovníci a s partnery máme vyjednané nadstandardní podmínky. Proto je naše služba pro majitele bytů tak finančně výhodná a navíc díky nám nemají s pronajímáním už žádné starosti.

Zagarantujete mi nájem, i když mám byt již obsazený nájemníky, se kterými jsem zatím spokojen?

Jednoznačně ano a je to běžná praxe. Ve většině případů jsme schopni zasílat Vám nadále stejnou výši nájemného, na kterou jste byli zvyklí. Stačí se dohodnout na detailech a o vše se postaráme.

Kolik budu za službu platit?

Za službu nic neplatíte. Dohodneme se na výši garantovaného nájmu, jak potřebujete. My částku mírně navýšíme a je na nás, abychom sehnali podnájemníka, který bude plnit naše vysoké nároky a současně platit navýšené nájemné. Někdy ho nalezneme hned, někdy na něj chvíli čekáme, ale to už je naše riziko.

Používáte k pronajímání booking.com nebo airbnb.com?

Ne, my krátkodobé nájmy nikdy nerealizujeme. Potřebujeme byt udržovat ve výborném stavu, ručíme Vám za něj. Navíc, nejsme kapacitně nastaveni na to, abychom do každého z bytů vozili denně čisté ručníky :). U nás máte záruku, že Váš byt bude nabízen i pronajímán pouze přímým uživatelům a to formou dlouhodobého pronájmu. Na žádných serverech určených pro krátkodobý pronájem se nikdy neobjeví.

Za jak dlouho můžeme začít?

Prakticky ihned. Standardně je postup rozložen do dvou setkání, ale vše lze vyřešit i během jediné schůzky, která v takovém případě trvá cca 1,5 až 2 hodiny. Více to uspěchat nemůžeme. Je pro nás velmi důležité Vám celou službu do detailu vysvětlit, aby bylo ve všem jasno a řádně předat a zdokumentovat byt, abychom Vám mohli ručit za jeho stav. Poté může začít Váš garantovaný nájem bez starostí se službou Dokonalý najemník :).

Kdy byt pronajmete?

Věříme, že velmi rychle. Vše je ale individuální a záleží na řadě faktorů, například na lokalitě. Pro nás je klíčové, abychom do bytu obsadili ty nejlepší nájemníky v nejkratším možném čase. Vy ale můžete být naprosto v klidu, pro rychlé obsazení děláme maximum a jsme v tom dobří :). Byt tedy velmi rychle obsadíme a platby Vám chodí každý měsíc na účet s železnou pravidelností a to případně i za období, kdy je byt v budoucnu neobsazený.

Jak probíhá výběr nájemníka? Kdo bude v bytě bydlet?

Náš systém výběru nájemníků je skutečně důsledný a nekompromisní. Je to jeden z hlavních pilířů naší služby. Právě díky zkušenostem a sofistikovanému systému obsazování bytu Vám můžeme ručit za stav a garantovat nájemné každý měsíc. Ve stručnosti - začínáme u toho, že si se zájemcem promluvíme po telefonu. Když projde našim jemným telefonním sítem, setkáme se s ním. Zajímá nás nejen jaké má zaměstnání, proč a na jak dlouho hledá bydlení, ale i spousta dalších otázek, které na první pohled s bydlením ani nesouvisí a prozradí nám jaký je. Zkrátka chceme ho poznat :). Pokud se nám zájemce jeví dobře, prověříme ho i přesto v registrech, abychom se ujistili, že nemá na sebe vázané dluhy nebo v horším případě exekuce či dokonce trestní stíhání. Když se dostane až do finále a současně splňuje případné požadavky majitele bytu sdělené na počátku spolupráce, obeznámíme ho se všemi detaily včetně informace o pravidelných kontrolách bytu, pojistíme ho skrz na skrz a stává se z něj náš nájemník.

Co když by byli nespokojeni sousedé, nebo by byl nepořádek v domě?

Díky pečlivému výběru podnájemníků a přísným podnájemním smlouvám se nám takové situace naštěstí často nedějí. Pokud by však přeci jen nastaly, věnujeme se jim s odpovídající péčí. Vždy je třeba velmi individuální přístup. Dlouhodobá spokojenost klientů i sousedů je pro nás každopádně velmi důležitá.

Co když je nájemník jinak problémový? Například kdyby rušil sousedy.

Díky preciznímu výběru se nám toto příliš nestává. Do bytu se dostanou jen ti nejlepší. Nicméně, pokud by snad nájemník porušoval dohodnutá pravidla nebo domovní řád, snažíme se s ním sjednat nápravu. Pokud je to ale i přes veškerou snahu nutné, ukončujeme s ním podnájemní vztah, z bytu mu případně pomůžeme vystěhovat a hledáme za něj náhradníka. Stav bytu, spokojenost majitele a sousedů jsou naše priority.

Co když nájemník neplatí?

Vy od nás máte garantovaný nájem v plné výši každý měsíc bez ohledu na obsazenost bytu nebo platby od nájemníka. Když tedy nezaplatí, je to naše starost. Proto ostatně vybíráme nájemníky tak pečlivě. Když už ale k nezaplacení přeci jen dojde, primárně se ho snažíme vyslechnout a dohodnout se. Většinou se nám to podaří a prvním kontaktu je dluh uhrazen. Když je to ale opravdu nezbytné, ukončujeme smlouvu, pomůžeme mu s vystěhováním a dlužné nájemné si po něm vymáháme soudní cestou.

Kdo byt kontroluje a jak se dozvím, jestli je vše v pořádku?

Garantovaný je od nás nejen nájem ale i stav Vašeho bytu. Naši pracovníci byt pravidelně každý půl rok kontrolují. Zjišťují, zda je vše v pořádku i jestli se podnájemníkovi dobře bydlí. Pokud je třeba cokoliv řešit, pustí se do práce. Vy nemusíte nic řešit natož platit. Vše přeci řeší Váš Dokonalý nájemník :). Každých 6 měsíců Vám zasíláme detailní report s fotografiemi emailem, abychom Vás ujistili, že byt je v těch nejlepších rukou.

Jak dlouho se mi budete o byt starat?

Smlouvu obvykle uzavíráme na dobu od 2 do 5 let a následně ji prodlužujeme, ale je to opět na dohodě. Umíme nabídnout i speciální dohodu s garantovaným nájmem až na 15 let.

Co když budu byt potřebovat před koncem smlouvy?

Život je někdy nepředvídatelný, a pokud by nastala situace, kdy byt budete potřebovat zpět, máte jistotu výpovědní lhůty několika měsíců. Pokud budete spěchat, na všem se dá dohodnout. S běžným nájemníkem by to byla nepříjemná situace, ale my jsme přeci Dokonalý nájemník a chápeme, že plány se mění :).

V jakém stavu dostanu svůj byt zpět?

Byt od nás dostanete ve stejném stavu, jako jste nám ho předali. V bytě průběžně probíhá údržba, nutné opravy i výmalba. Pečujeme o něj jako o vlastní po celou dobu, nejen před předáním Vám a pravidelně Vám zasíláme reporty s fotografiemi. Občas se nám stává, že byt vracíme dokonce v lepším stavu. Zkrátka věříme, že i v tomto směru budete spokojeni :).

Garantujete nájem i pro celé bytové domy?

Ano, nabízíme i kompletní správu a garantovaný nájem celých bytových domů. Podmínky se v těchto případech nastavují individuálně.

Kalkulace nájemného

Zadejte prosím údaje potřebné k určení orientační výše nájemného Vaší bytové jednotky.

Pole označená * jsou povinná.

Close