Blog

Jsme specialisté v oboru pronájmů s letitou praxí a toto téma nás prostě baví. Rádi se postupně vzděláváme a své know-how sdílíme, proto jsme připravili tento blog, kde čas od času publikujeme tématické články. Nejde o odborné analýzy, ale spíše o sumáře základních informací v daných oblastech pro laickou veřejnost. Dále zde najdete i běžné aktuality a zajímavé novinky týkající dění na trhu nebo přímo naší společnosti.

Níže si můžete výběr článků zafiltrovat podle oblasti, která Vás zajímá nejvíce :).

 • Home office: Jak se současný trend práce z domova promítl do nájemního bydlení?

  5. 6. 2024

  Na rostoucím trendu home office se výrazně podepsala koronavirová krize. Lidé dnes hledají byty s možností pracovního zázemí. Jak uspořádat byt pro pohodlné bydlení i práci z domova? Připravte svůj investiční byt tak, aby v něm každý našel svůj koutek pro práci. Poradíme vám, jak na to.

 • Home staging: Jak správně připravit byt k prodeji či pronájmu?

  9. 5. 2024

  Prodáváte, nebo pronajímáte nemovitost a chcete dostat kupní cenu na maximum? Profesionální home staging dokáže navýšit nejen cenu nemovitosti, ale zvyšuje i zájem potenciálních kupujících či nájemníků. V dnešním článku se s vámi podělíme o několik praktických tipů, jak nemovitost na prodej a pronájem připravují odborníci.

 • Stálý nájem celý rok je snem každého pronajímatele, ale jak ho docílit?

  10. 4. 2024

  Každý současný i budoucí pronajímatel sní o tom, že jeho investice do bytu k pronájmu bude dlouhodobě výnosná. Plán o stálém nájmu však mohou snadno zbortit například neplatiči nájemného nebo neúspěšné hledání nájemce do prázdného bytu. Jak těmto situacím předcházet a zajistit si stálý nájem po celý rok?

 • Pronájem bez realitky, s realitkou nebo s agenturou na správu pronájmů?

  13. 3. 2024

  Stojíte před rozhodnutím, jak efektivně pronajmout svůj byt? Nebo se naopak poohlížíte po podnájmu a zajímá vás, zda je lepší komunikovat s agenturou, nebo napřímo s majitelem a bez realitky? V dnešním článku jsme pro vás shrnuli výhody a nevýhody všech variant, ať se můžete bezpečně rozhodnout.

 • Jak by měla vypadat prohlídka bytu se zájemci?

  14. 2. 2024

  Čekají vás v brzké době prohlídky se zájemci o pronájem vašeho investičního bytu? Chcete být na prohlídky dobře připraveni a strávit užitečný čas při hledání ideálního nájemce? V dnešním článku se dozvíte, jak se na prohlídku připravit a jak by měla probíhat. Nechybí ani tipy ostřílených správců pronájmů, kteří připravují prohlídky bytů na denním pořádku.

 • Smluvní pokuty v nájemní smlouvě

  3. 1. 2024

  Nájemce je z pohledu legislativy považován za slabší stranu nájemního vztahu, proto jej zákon chrání. I pronajímatel má však nárok na ochranu pro případ škod na jeho majetku či neplacení sjednaného nájemného. V roce 2020 pro tyto případy vstoupilo v platnost uvedení smluvních pokut v nájemní smlouvě.

 • 3 kroky k dokonalému interiéru

  29. 11. 2023

  Tvoříte nový domov pro sebe či nájemníky a nevíte, kde začít, aby celý interiér splňoval vaše očekávání? Pokud se do zařizování interiéru chcete pustit sami, pak pro vás máme pár jednoduchých triků, jak prázdný byt proměnit v útulný domov dle vašich představ.

 • 5 tipů, jak na propagaci bytu k pronájmu

  4. 10. 2023

  Chystáte se pronajímat byt a hledáte ideálního nájemce? Chcete, aby o vašem nabízeném bytě vědělo co nejvíce potenciálních nájemníků? Podívejte se na naše tipy, jak vyzrát na propagaci pronájmu, ať váš inzerát neupadne do hlubin dalších tisíců nabídek. Dostaňte svůj byt do popředí zájmu!

 • Co obnáší pronájem bytu studentům

  6. 9. 2023

  Chystáte se pronajímat byt, který je dispozičně i lokalitou vhodný pro studenty? Přemýšlíte, zda studentský pronájem skýtá nějaké výhody oproti pronájmu např. rodině s dětmi? O pronájem bytu studentům se budete muset více starat, přinese vám to ale mnohá pozitiva.

 • Garantovaný nájem a jeho výhody

  2. 8. 2023

  Pronajímáte, nebo se chystáte pronajímat byt a trápí vás otázky, jak svou investici správně spravovat, aby vám přinesla očekávaný pasivní příjem? Na jedné straně vždy stojí vidina renty, na té druhé papírování, hledání ideálního nájemce, péče o váš investiční byt, pojištění, legislativa a další záležitosti, na které je potřeba myslet. Zajímá vás, jak získat garantovaný nájem bez starostí?

Kalkulace nájemného

Zadejte prosím údaje potřebné k určení orientační výše nájemného Vaší bytové jednotky.

Pole označená * jsou povinná.

Close