Blog

Jsme specialisté v oboru pronájmů s letitou praxí a toto téma nás prostě baví. Rádi se postupně vzděláváme a své know-how sdílíme, proto jsme připravili tento blog, kde čas od času publikujeme tématické články. Nejde o odborné analýzy, ale spíše o sumáře základních informací v daných oblastech pro laickou veřejnost. Dále zde najdete i běžné aktuality a zajímavé novinky týkající dění na trhu nebo přímo naší společnosti.

Níže si můžete výběr článků zafiltrovat podle oblasti, která Vás zajímá nejvíce :).

 • Krátkodobý vs. dlouhodobý pronájem: Co se víc vyplatí?

  18. 10. 2021

  Chystáte se pronajímat svůj investiční byt a přemýšlíte, zda se vám vyplatí dlouhodobý či krátkodobý pronájem? Obojí skýtá výhody i rizika. Shrnuli jsme pro vás hlavní rozdíly a náležitosti obou typů pronájmů a připravili stručný seznam toho, co budete jako pronajímatel potřebovat.

 • 7 tipů, jak připravit byt k pronájmu

  23. 8. 2021

  Chystáte se pronajímat byt a přemýšlíte, jak jej správně připravit? Zda byt vybavit nebo nechat nezařízený? Kvalitní příprava bytu k pronájmu vám výrazně pomůže nalézt ideálního nájemce a zároveň ovlivnit výši nájemného tak, aby se vám investice vyplatila. Nenechte nic náhodě a podívejte se na naše tipy, na co myslet při přípravách bytu.

 • Bezstarostný pronájem bytu ze zahraničí

  8. 2. 2021

  Stěhujete se do zahraničí a chtěli byste pronajímat svůj současný byt? Nebo vlastníte investiční byt, jehož pronájem řešíte na dálku mimo ČR? Podívejte se na naše tipy, jak bez obav pronajímat byt ze zahraničí. Poradíme vám, jak na dálku komunikovat s nájemci a jak si zajistit nezbytnou údržbu a pravidelnou kontrolu vašeho bytu.

 • Trvalé bydliště nájemníka - jak postupovat?

  14. 12. 2020

  Nájemníci v dlouhodobém nájemním vztahu se často uchylují k možnosti trvalého pobytu, který jim přináší řadu výhod v lokalitě bydlení. Proč se pronajímatelé obávají trvalého bydliště nájemníka a jak těmto obavám předcházet? Podívejte se, jaká platí pravidla pro trvalý pobyt v nájemním a podnájemním vztahu.

 • Investice do bytu k pronájmu

  2. 10. 2020

  Chystáte se pronajímat byt a počítáte veškeré investice, které jsou s přípravou bytu k pronájmu spojeny? Náklady na pořízení investičního bytu jsou pouze vstupní investicí. Abyste na nic nezapomněli a mohli si vše důkladně propočítat, připravili jsme pro vás souhrn všech nezbytných investic, které vás čekají.

 • Chystáte se pronajímat bytový dům? Podívejte se, na co si dát pozor.

  6. 7. 2020

  Plánujete investici do pořízení bytového domu? Nebo jste dům nabyli dědictvím a chcete se zorientovat v benefitech a nástrahách nájemních vztahů? Přečtěte si naše tipy, jak na pronájem bytového domu a zjistěte, co vás čeká.

 • Je výhodnější pronajmout byt napřímo, nebo přes agenturu?

  4. 3. 2020

  Přemýšlíte, zda je pro vás výhodnější pronajmout byt napřímo, nebo využít služeb správy pronájmu? Chcete pronajmout byt bez starostí a s garancí stálého nájmu? Připravili jsme pro vás souhrn výhod, úskalí i rizik v oblasti pronájmů. V článku na vás čeká spousta tipů, jak si pronájem bytu usnadnit a na co si dát naopak pozor.

 • Pronajmout, nebo prodat byt? Rozhodněte se správně!

  3. 1. 2020

  Zvažujete, zda svůj byt prodat s okamžitým výnosem, nebo raději zvolit pronájem a mít jistotu trvalého pravidelného příjmu? Obáváte se nespolehlivých a problémových nájemníků? Ať už jste byt koupili nebo podědili a přemýšlíte, jak s ním efektivně naložit, podívejte se na náš souhrn výhod a nevýhod obou variant a rozhodněte se správně.

 • 3 tipy, jak si prověřit zájemce o byt

  4. 10. 2019

  Pronajímáte byt a chcete si ověřit, že zájemce nepatří k chronickým neplatičům nebo jinak problémovým nájemníkům? Hledáte ideálního nájemce, který bude v dobré víře užívat pronajímaný byt a včas platit nájemné? Podívejte se na naše tipy, jak prověřit nájemníka a pronajímat byt bez starostí.

 • Víte, jak správně stanovit výši nájemného?

  3. 7. 2019

  Správně stanovená výše nájemného zohledňující veškerá podstatná kritéria je zásadní jak pro pronajímatele, tak i pro nájemce. Příliš nízké, nebo naopak vysoké nájemné s sebou nese řadu komplikací a často i ztrát na straně pronajímatele. Podívejte se, jak pronajímat byt efektivně a co vše promítnout do výše nájemného.

Kalkulace nájemného

Zadejte prosím údaje potřebné k určení orientační výše nájemného Vaší bytové jednotky.

Parkování

Sklep

Balkón

Pole označená * jsou povinná.

Close