Blog

Jsme specialisté v oboru pronájmů s letitou praxí a toto téma nás prostě baví. Rádi se postupně vzděláváme a své know-how sdílíme, proto jsme připravili tento blog, kde čas od času publikujeme tématické články. Nejde o odborné analýzy, ale spíše o sumáře základních informací v daných oblastech pro laickou veřejnost. Dále zde najdete i běžné aktuality a zajímavé novinky týkající dění na trhu nebo přímo naší společnosti.

Níže si můžete výběr článků zafiltrovat podle oblasti, která Vás zajímá nejvíce :).

 • Na co se zaměřit při kontrole nájemního bytu?

  16. 3. 2022

  Kontrola nájemního bytu je nezbytnou součástí vztahu mezi pronajímatelem a nájemcem. Vedle podstatných věcí můžete při kontrole probrat s nájemníky také sousedské vztahy a plány ohledně bytu a bydlení do budoucna. Na co se zaměřit a jak podpořit kladný nájemní vztah?

 • Vyúčtování spotřeby energií u pronájmu bytu

  26. 2. 2022

  Pronajímáte byt a přemýšlíte, zda je výhodnější přepsat spotřeby energií na nájemce, nebo je zahrnout do nájemného? Jaké povinnosti má pronajímatel vůči nájemci, pokud jsou zálohy na spotřebu energií součástí nájemného? Podívejte se na naše tipy, jak na vyúčtování spotřeby energií u pronájmu.

 • Kauce: pomocník i strašák nájemního vztahu

  15. 1. 2022

  Kauce je vratná finanční záloha, kterou poskytuje nájemník pronajímateli. Proč může být kauce dobrým oboustranným pomocníkem v nájemním vztahu a jaká práva a povinnosti se k ní vztahují? Ať už přemýšlíte, jak pronajímat byt bez zbytečných rizik, nebo si jako nájemník chcete ujasnit vše potřebné, podívejte se na náš souhrn všech benefitů i úskalí nájemní kauce.

 • Jaké vybavení pořídit do bytu k pronájmu?

  5. 12. 2021

  Přemýšlíte, zda pronajímat byt vybavený, nebo nevybavený? Obáváte se, že v případě zařízeného bytu může nájemník vybavení poškodit a investice se vám nevyplatí? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak efektivně zařídit byt a na co si dát naopak pozor.

 • Krátkodobý vs. dlouhodobý pronájem: Co se víc vyplatí?

  18. 10. 2021

  Chystáte se pronajímat svůj investiční byt a přemýšlíte, zda se vám vyplatí dlouhodobý či krátkodobý pronájem? Obojí skýtá výhody i rizika. Shrnuli jsme pro vás hlavní rozdíly a náležitosti obou typů pronájmů a připravili stručný seznam toho, co budete jako pronajímatel potřebovat.

 • 7 tipů, jak připravit byt k pronájmu

  23. 8. 2021

  Chystáte se pronajímat byt a přemýšlíte, jak jej správně připravit? Zda byt vybavit nebo nechat nezařízený? Kvalitní příprava bytu k pronájmu vám výrazně pomůže nalézt ideálního nájemce a zároveň ovlivnit výši nájemného tak, aby se vám investice vyplatila. Nenechte nic náhodě a podívejte se na naše tipy, na co myslet při přípravách bytu.

 • Kde a jak ušetřit na daních z pronájmu?

  24. 5. 2021

  Na pronájem nemovitostí se vztahuje daň z příjmu a je nezbytné podat daňové přiznání. Zdanění příjmů z pronájmu pak může provést živnostník i zaměstnanec. Jaká pravidla se vztahují na daňové přiznání a kde je možné ušetřit?

 • Jak vybrat investiční byt?

  20. 4. 2021

  Hledáte vhodnou investici a přemýšlíte o bytu k pronájmu? Zajímá vás, kde hledat a jak si vše dobře spočítat? V dnešním článku vás provedeme možnostmi investičních bytů a poradíme vám, jak si celou investici propočítat tak, abyste na ní neprodělali. Zjistěte, jak pronajímat byt efektivně a s garantovaným výnosem.

 • Bezstarostný pronájem bytu ze zahraničí

  1. 12. 2022

  Stěhujete se do zahraničí a chtěli byste pronajímat svůj současný byt? Nebo vlastníte investiční byt, jehož pronájem řešíte na dálku mimo ČR? Podívejte se na naše tipy, jak bez obav pronajímat byt ze zahraničí. Poradíme vám, jak na dálku komunikovat s nájemci a jak si zajistit nezbytnou údržbu a pravidelnou kontrolu vašeho bytu.

 • Trvalé bydliště nájemníka - jak postupovat?

  1. 12. 2022

  Nájemníci v dlouhodobém nájemním vztahu se často uchylují k možnosti trvalého pobytu, který jim přináší řadu výhod v lokalitě bydlení. Proč se pronajímatelé obávají trvalého bydliště nájemníka a jak těmto obavám předcházet? Podívejte se, jaká platí pravidla pro trvalý pobyt v nájemním a podnájemním vztahu.

Kalkulace nájemného

Zadejte prosím údaje potřebné k určení orientační výše nájemného Vaší bytové jednotky.

Pole označená * jsou povinná.

Close