Blog

Jsme specialisté v oboru pronájmů s letitou praxí a toto téma nás prostě baví. Rádi se postupně vzděláváme a své know-how sdílíme, proto jsme připravili tento blog, kde čas od času publikujeme tématické články. Nejde o odborné analýzy, ale spíše o sumáře základních informací v daných oblastech pro laickou veřejnost. Dále zde najdete i běžné aktuality a zajímavé novinky týkající dění na trhu nebo přímo naší společnosti.

Níže si můžete výběr článků zafiltrovat podle oblasti, která Vás zajímá nejvíce :).

 • 7 chytrých opatření, jak ušetřit na topení

  18. 11. 2022

  Máte rádi teplo, ale obáváte se, že vás po obdržení účtu za energie polije horko až moc? Chcete mít doma příjemnou teplotu a neprotopit při tom jmění? Podívejte se na naše rady a tipy, jak v zimě ušetřit za topení a nemrznout ani v těch nejchladnějších dnech.

 • 3 nejčastější rozmary nájemníků a jak je řešit

  21. 6. 2023

  Pronajímáte byt nájemníkovi, který si stále na něco stěžuje? Stanovte si podmínky užívání bytu předem, ať vás nic nepřekvapí. A pokud přeci jen narazíte na rozmarného nájemníka, poradíme vám možnosti, jak situaci řešit.

 • Rozhovor o aktuálním dění na realitním trhu s naším CEO

  21. 9. 2022

  Skupina ATS Capital se zabývá inovativními realitními projekty v oblasti prodeje nemovitostí a nájemního bydlení. Každá z těchto služeb má pod záštitou ATS Capital vlastní firemní zázemí. Ředitel a zakladatel naší realitní skupiny, Lukáš Smrčenský, odpovídá na to, jak vnímá současný trend nájemního bydlení a jaký je z jeho pohledu předpokládaný vývoj realitního trhu do budoucna.

 • Jaký je rozdíl mezi pronájmem a podnájmem?

  20. 9. 2023

  Chystáte se pronajímat byt a chcete se vyznat v terminologii nájmu, pronájmu a podnájmu? Pokud se vám významy těchto pojmů stále pletou, tak je tento článek právě pro vás. Připravili jsme pro vás praktický přehled názvů a významů pojmů v oblasti pronájmu, díky kterému se už nikdy nespletete.

 • Pojištění nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti

  21. 6. 2023

  Pronajímáte byt a přemýšlíte, zda se vám vyplatí investovat do odpovídající pojistné ochrany? Ptáte se, co a jak v takovém případě pojistit? Podívali jsme se na zoubek pojištění nemovitosti, domácnosti i odpovědnosti a máme pro vás chytrý přehled všech podstatných náležitostí i úskalí.

 • Příspěvek na bydlení v roce 2022 roste a přibývá i počtu žadatelů

  29. 6. 2022

  Zajímá vás, kdo má nárok na získání sociální podpory na bydlení a co ovlivňuje výši příspěvku? Pokud zrovna řešíte pronájem bytu, pak je ten správný čas pro krátkou rekapitulaci a novinky na trhu. Seznamte se s hlavními kritérii v oblasti příspěvků na bydlení a buďte v obraze.

 • Běžné opotřebení bytu a vybavení

  21. 6. 2023

  Každý užívaný byt časem vykazuje známky opotřebení. Ať už jde o novou malbu, podlahu nebo výměnu topných těles, pravidelné opravy a revize bytu jsou zkrátka nezbytností. Do jaké míry spadají úpravy bytu do kompetence pronajímatele a kdy si naopak řeší opravy sám nájemník? Připravili jsme pro vás stručný návod, jak situaci řešit.

 • Jak ukončit pronájem bytu?

  21. 6. 2023

  Nastaly ve vašem životě okolnosti, kvůli kterým jste nuceni předčasně ukončit nájemní smlouvu? Přemýšlíte, jaký postup při ukončení nájemního vztahu zvolit? Aby pro vás byla situace přehlednější, sepsali jsme jednotlivé důvody, podmínky a lhůty pro ukončení pronájmu bytu krok za krokem.

 • Na co se zaměřit při kontrole nájemního bytu?

  21. 6. 2023

  Kontrola nájemního bytu je nezbytnou součástí vztahu mezi pronajímatelem a nájemcem. Vedle podstatných věcí můžete při kontrole probrat s nájemníky také sousedské vztahy a plány ohledně bytu a bydlení do budoucna. Na co se zaměřit a jak podpořit kladný nájemní vztah?

 • Vyúčtování spotřeby energií u pronájmu bytu

  21. 6. 2023

  Pronajímáte byt a přemýšlíte, zda je výhodnější přepsat spotřeby energií na nájemce, nebo je zahrnout do nájemného? Jaké povinnosti má pronajímatel vůči nájemci, pokud jsou zálohy na spotřebu energií součástí nájemného? Podívejte se na naše tipy, jak na vyúčtování spotřeby energií u pronájmu.

Kalkulace nájemného

Zadejte prosím údaje potřebné k určení orientační výše nájemného Vaší bytové jednotky.

Pole označená * jsou povinná.

Close