Úvodní strana » Blog » Aktuality a zajímavosti

Aktuality a zajímavosti

Co je u nás nového? Co se děje na trhu? Na jaké zajímavosti Vás chceme upozornit? 

Odpovědi najdete v článcích níže :).

 • Jak si zajistit rentu 365 dní v roce?

  4. 7. 2023

  Renta 365 dní v roce je lákavou představou pro každého. Zajímá vás, jak si zajistit dlouhodobý pasivní příjem? Pro všechny, kteří uvažují o investici do bytu k pronájmu nebo již investiční byt vlastní, ale prozatím nedosahují očekávaných výsledků, přinášíme spoustu zajímavých tipů. Poradíme vám, jak začít hledat vhodný investiční byt a jak jej spravovat s jistotou pravidelného nájemného.

 • 7 tipů, jak zajistit byt před odjezdem na dovolenou

  7. 6. 2023

  Chystáte se na dovolenou a chcete mít jistotu, že jsou všechny spotřebiče bezpečně vypnuté, okna zavřená a váš domov chráněný před nevítanou návštěvou v době vaší nepřítomnosti? Připravili jsme pro vás přehled tipů, jak zajistit byt před dovolenou a užít si čas s rodinou bez obav.

 • Co je to non-toxic domácnost a proč dát šanci úklidu bez toxických přípravků?

  3. 5. 2023

  Slyšeli jste už pojem non-toxic domácnost a zajímá vás, jak tento koncept funguje? Záleží vám na smysluplném úklidu bez toxických přípravků, které ovlivňují kvalitu ovzduší v domácnosti a zdraví všech členů rodiny? Připravili jsme pro vás spoustu netoxických tipů, jak s přehledem vyčistit a dezinfikovat domácnost bez škodlivých látek.

 • Jak funguje chytrá domácnost?

  23. 3. 2023

  Naprogramovat automatické procesy v domácnosti bylo ještě před pár desítkami let námětem sci-fi filmů, dnes je tzv. chytrá domácnost součástí mnoha domů a bytů. Krok za krokem můžete své bydlení zautomatizovat od regulace teploty, ovládání světel a větrání oken až po funkce běžných domácích spotřebičů. Vše navíc můžete jednoduše ovládat z jakéhokoli místa na světě, kde je wifi.

 • Jak ovlivnit kvalitu ovzduší v domácnosti a mít doma zdravé klima?

  19. 1. 2023

  Trápí vás příliš suchý vzduch, nebo naopak vlhkost vedoucí k tvorbě plísní v bytě? Zajímá vás, jak dopřát vnitřním prostorám správné ovzduší? Podívejte se na naše tipy, jak efektivně větrat, zabránit vysoušení či plísním v bytě a vyzkoušejte pár non toxic tipů, které podpoří nejen správné klima v domácnosti, ale zároveň jsou šetrné k vašemu zdraví.

 • Bydlení ve světových metropolích: New York vs. Paříž

  12. 12. 2022

  Zajímá vás, jak se žije ve městech, která nikdy nespí? Vybrali jsme pro vás dvě světové metropole, u kterých jsme se zaměřili na možnosti nájemního i vlastního bydlení, většinový styl a vkus místních obyvatel a dostupnost přírodních lokalit u neustále pulzujících měst. Podívejte se s námi, jak se žije v New Yorku a Paříži.

 • 7 chytrých opatření, jak ušetřit na topení

  18. 11. 2022

  Máte rádi teplo, ale obáváte se, že vás po obdržení účtu za energie polije horko až moc? Chcete mít doma příjemnou teplotu a neprotopit při tom jmění? Podívejte se na naše rady a tipy, jak v zimě ušetřit za topení a nemrznout ani v těch nejchladnějších dnech.

 • 3 nejčastější rozmary nájemníků a jak je řešit

  21. 6. 2023

  Pronajímáte byt nájemníkovi, který si stále na něco stěžuje? Stanovte si podmínky užívání bytu předem, ať vás nic nepřekvapí. A pokud přeci jen narazíte na rozmarného nájemníka, poradíme vám možnosti, jak situaci řešit.

 • Rozhovor o aktuálním dění na realitním trhu s naším CEO

  21. 9. 2022

  Skupina ATS Capital se zabývá inovativními realitními projekty v oblasti prodeje nemovitostí a nájemního bydlení. Každá z těchto služeb má pod záštitou ATS Capital vlastní firemní zázemí. Ředitel a zakladatel naší realitní skupiny, Lukáš Smrčenský, odpovídá na to, jak vnímá současný trend nájemního bydlení a jaký je z jeho pohledu předpokládaný vývoj realitního trhu do budoucna.

 • Jaký je rozdíl mezi pronájmem a podnájmem?

  20. 9. 2023

  Chystáte se pronajímat byt a chcete se vyznat v terminologii nájmu, pronájmu a podnájmu? Pokud se vám významy těchto pojmů stále pletou, tak je tento článek právě pro vás. Připravili jsme pro vás praktický přehled názvů a významů pojmů v oblasti pronájmu, díky kterému se už nikdy nespletete.

Kalkulace nájemného

Zadejte prosím údaje potřebné k určení orientační výše nájemného Vaší bytové jednotky.

Pole označená * jsou povinná.

Close