Úvodní strana » Blog » Aktuality a zajímavosti

Aktuality a zajímavosti

Co je u nás nového? Co se děje na trhu? Na jaké zajímavosti Vás chceme upozornit? 

Odpovědi najdete v článcích níže :).

 • Jak ovlivnit kvalitu ovzduší v domácnosti a mít doma zdravé klima?

  19. 1. 2023

  Trápí vás příliš suchý vzduch, nebo naopak vlhkost vedoucí k tvorbě plísní v bytě? Zajímá vás, jak dopřát vnitřním prostorám správné ovzduší? Podívejte se na naše tipy, jak efektivně větrat, zabránit vysoušení či plísním v bytě a vyzkoušejte pár non toxic tipů, které podpoří nejen správné klima v domácnosti, ale zároveň jsou šetrné k vašemu zdraví.

 • Bydlení ve světových metropolích: New York vs. Paříž

  12. 12. 2022

  Zajímá vás, jak se žije ve městech, která nikdy nespí? Vybrali jsme pro vás dvě světové metropole, u kterých jsme se zaměřili na možnosti nájemního i vlastního bydlení, většinový styl a vkus místních obyvatel a dostupnost přírodních lokalit u neustále pulzujících měst. Podívejte se s námi, jak se žije v New Yorku a Paříži.

 • 7 chytrých opatření, jak ušetřit na topení

  18. 11. 2022

  Máte rádi teplo, ale obáváte se, že vás po obdržení účtu za energie polije horko až moc? Chcete mít doma příjemnou teplotu a neprotopit při tom jmění? Podívejte se na naše rady a tipy, jak v zimě ušetřit za topení a nemrznout ani v těch nejchladnějších dnech.

 • 3 nejčastější rozmary nájemníků a jak je řešit

  3. 10. 2022

  Pronajímáte byt nájemníkovi, který si stále na něco stěžuje? Stanovte si podmínky užívání bytu předem, ať vás nic nepřekvapí. A pokud přeci jen narazíte na rozmarného nájemníka, poradíme vám možnosti, jak situaci řešit.

 • Rozhovor o aktuálním dění na realitním trhu s naším CEO

  21. 9. 2022

  Skupina ATS Capital se zabývá inovativními realitními projekty v oblasti prodeje nemovitostí a nájemního bydlení. Každá z těchto služeb má pod záštitou ATS Capital vlastní firemní zázemí. Ředitel a zakladatel naší realitní skupiny, Lukáš Smrčenský, odpovídá na to, jak vnímá současný trend nájemního bydlení a jaký je z jeho pohledu předpokládaný vývoj realitního trhu do budoucna.

 • Jaký je rozdíl mezi pronájmem a podnájmem?

  12. 8. 2022

  Chystáte se pronajímat byt a chcete se vyznat v terminologii nájmu, pronájmu a podnájmu? Pokud se vám významy těchto pojmů stále pletou, tak je tento článek právě pro vás. Připravili jsme pro vás praktický přehled názvů a významů pojmů v oblasti pronájmu, díky kterému se už nikdy nespletete.

 • Příspěvek na bydlení v roce 2022 roste a přibývá i počtu žadatelů

  29. 6. 2022

  Zajímá vás, kdo má nárok na získání sociální podpory na bydlení a co ovlivňuje výši příspěvku? Pokud zrovna řešíte pronájem bytu, pak je ten správný čas pro krátkou rekapitulaci a novinky na trhu. Seznamte se s hlavními kritérii v oblasti příspěvků na bydlení a buďte v obraze.

 • Jaké vybavení pořídit do bytu k pronájmu?

  5. 12. 2021

  Přemýšlíte, zda pronajímat byt vybavený, nebo nevybavený? Obáváte se, že v případě zařízeného bytu může nájemník vybavení poškodit a investice se vám nevyplatí? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak efektivně zařídit byt a na co si dát naopak pozor.

 • 7 tipů, jak připravit byt k pronájmu

  23. 8. 2021

  Chystáte se pronajímat byt a přemýšlíte, jak jej správně připravit? Zda byt vybavit nebo nechat nezařízený? Kvalitní příprava bytu k pronájmu vám výrazně pomůže nalézt ideálního nájemce a zároveň ovlivnit výši nájemného tak, aby se vám investice vyplatila. Nenechte nic náhodě a podívejte se na naše tipy, na co myslet při přípravách bytu.

 • Kde a jak ušetřit na daních z pronájmu?

  24. 5. 2021

  Na pronájem nemovitostí se vztahuje daň z příjmu a je nezbytné podat daňové přiznání. Zdanění příjmů z pronájmu pak může provést živnostník i zaměstnanec. Jaká pravidla se vztahují na daňové přiznání a kde je možné ušetřit?

Kalkulace nájemného

Zadejte prosím údaje potřebné k určení orientační výše nájemného Vaší bytové jednotky.

Pole označená * jsou povinná.

Close